O zabiegu mezoterapii i stosowanych w jego trakcie akcesoriach

O zabiegu mezoterapii i stosowanych w jego trakcie akcesoriach

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę substancji odżywczych. Wykonuje się go, stosując igły do mezoterapii bądź strzykawki do mezoterapii igłowej.

Czym odznaczają się igły i strzykawki do mezoterapii igłowej?

Igły do mezoterapii służą do wprowadzenia pod skórę substancji takich, jak kwas hialuronowy, witaminy i aminokwasy. Substancje aktywne, które zostaną wprowadzone pod skórę przy pomocy igły do mezoterapii albo strzykawki do mezoterapii igłowej są dobierane dla każdego pacjenta indywidualnie. Igła do mezoterapii jest bardzo malutka, dlatego pozostawia tylko niewielkie ślady po ukłuciu. Może zostać wykorzystana także do wprowadzenia pod skórę wypełniaczy, na przykład botoksu.

Jakie igły do mezoterapii można kupić?

Strzykawki do mezoterapii igłowej zostały zaprojektowane tak, aby wykonanie zabiegu było, jak najmniej przykre dla pacjenta. Tak samo zaprojektowano igły do mezoterapii igłowej. Ponadto zarówno strzykawki, jak i igły wykonane są w taki sposób, aby ułatwić prace osobie wykonującej zabieg. Dostępne są w różnych wielkościach, pakowane po 10 sztuk w sterylne opakowania, aby niedostały się bakterie. Pochodzą tylko od sprawdzonych producentów. Do ich wykonania użyto stali chirurgicznej i nietoksycznego tworzywa. Dzięki temu zabiegi mezoterapii wykonywane przy pomocy zarówno igieł, jak i strzykawek są w pełni bezpieczne dla pacjentów.