Czym wykonuje się zabieg mezoterapii?

Czym wykonuje się zabieg mezoterapii?

Mezoterapia igłowa to jeden z zabiegów medycyny estetycznej. Na zabieg ten decyduje się mnóstwo osób, gdyż daje on szybkie i dość trwałe efekty. Zabieg może być wykonany prawie na każdym obszarze ciała pacjenta przy pomocy igły do mezoterapii bądź strzykawki do mezoterapii igłowej.

Strzykawki do mezoterapii igłowej: do czego służą?

Zabieg mezoterapii polega na podaniu pod skórę substancji aktywnych. Służą one biorewitalizacji skóry, a skład odżywczy ich koktajlu zawsze jest dobierany indywidualnie pod kątem potrzeb danego pacjenta. Substancje aktywne podawane są metodą iniekcji. Zabieg jest bardzo bezpieczny, a igła do mezoterapii jest mikroskopijnej wielkości. Oznacza to, że igła do mezoterapii pozostawia bardzo niewielkie ślady po nakłuciach. Plusem jest też to, że zarówno igła do mezoterapii, jak i strzykawka minimalizują krwawienie.

Czym odznaczają się igły i strzykawki do mezoterapii?

Igły do mezoterapii oraz strzykawki do mezoterapii igłowej produkowane są z materiałów najwyższej jakości. Powstają ze stali nierdzewnej oraz niepirogennego i nietoksycznego tworzywa. Tworzywo to wykorzystywane jest także do produkcji strzykawek do mezoterapii. Igły do mezoterapii igłowej dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki temu można wykorzystać nie tylko do iniekcji podskórnych. Umożliwiają wykonanie także iniekcji śródskórnych oraz domięśniowych. Igły i strzykawki są starannie zapakowane, w warunkach sterylnych, tak aby żadne bakterie niedostały się do środka. Takie opakowania są warunkiem koniecznym i zapobiegają późniejszym problemom pacjentów.