Zainwestuj w Szklarskiej Porębie w nieruchomości

Zainwestuj w Szklarskiej Porębie w nieruchomości

Szklarska Poręba położona jest w południowo-wschodniej Polsce, w pobliżu granicy z Czechami i Niemcami, na zboczach góry Szrenica, 440-886 m npm.

Historia i charakter miasta

Przeszłość miasta związana jest z przemysłem szklarskim i wydobywaniem kamieni szlachetnych. Klimat i krajobraz tego regionu od dawna przyczyniają się do rozwoju aktywnych form rekreacji, dlatego Szklarska Poręba jest ośrodkiem turystyki narciarskiej w Sudetach, a nieruchomości na sprzedaż Szklarska Poręba, są tu elementem inwestycji. Dla miłośników narciarstwa ciekawe będą Jakuszyce – piękne trasy o łącznej długości ponad 100 km, które latem służą do wycieczek rowerowych. Dla wymagających narciarzy stworzono specjalny kompleks narciarski. Jest reprezentowany przez pięć wyciągów narciarskich i jedną kolejkę linową. Długie stoki narciarskie o różnym stopniu trudności są doskonale przygotowane.

Inne atrakcje Szklarskiej Poręby

Szklarska Poręba jest atrakcyjna nie tylko zimą. Być może dlatego mieszkania na sprzedaż Szklarska Poręba cieszą się takim powodzeniem i przeznaczane są pod inwestycje. Z atrakcji przyrodniczych wymienić trzeba wodospady Szklarski (13,3 metra) i Kamieńczyk (27 metrów). Drugi wodospad możesz poznać bliżej, schodząc po schodach. Muzeum Mineralogii zawiera ponad 2000 minerałów, kamieni szlachetnych. Szklarska oferta to też wiele restauracji i barów z kuchnią narodową. Wolny czas możesz spędzać w dyskotekach i kafejkach internetowych, a także w basenach i saunie. Dostępna jest jazda konna lub kuligi.