Szalunki na budowie

W zdecydowanej większości przypadków gotowy beton wlewa się do szalunków. Bezpośrednim celem deskowania jest nadanie kształtowi lub wyrobowi z betonu formowanego określonego kształtu. W budownictwie prywatnym szalunki są wykonane z desek, sklejki i prętów, wbijając je w tarcze. Profesjonalną konstrukcję najczęściej wykonuje się za pomocą szalunku szybkiego montażu wielokrotnego użytku. Jeśli nie mamy odpowiedniego sprzętu, musimy znaleźć firmę, która prowadzi wynajem sprzętu budowlanego. Wynajem szalunków Kraków to najprostszy sposób zdobycia sprzętu.

Czym są szalunki?

Profesjonalne szalunki budowlane to cały system, który obejmuje panele lub ramy z gotowymi otworami montażowymi, metalowe opaski, rurki ochronne, łączniki, ograniczniki i inne elementy. Panele szalunkowe (lub pokład) wykonane są z odpornej na wilgoć laminowanej sklejki, metalu i przy ostrożnym obchodzeniu się mogą wytrzymać do 80-100 cykli pracy. Ramy, w które wkładane są osłony, trwają dłużej – do 300 cykli, są wykonane ze stali lub stopu aluminium. Wynajem szalunków Śląsk jest pożądany zwłaszcza wtedy kiedy nie mam odpowiedniej jakości sprzętu budowlanego.

Zalety szalunku prefabrykowanego

Każda firma prowadząca wynajem szalunków Katowice jest nam zobowiązana dostarczyć sprzęt najwyższej jakości. Cechować go winna wytrzymałość i niezawodność deskowania. Domowe tarcze i stojaki często pękają, rozrywając ściany lub podnosząc je betonem itp. Wysoka dokładność przyszłych elementów żelbetowych. Dokładne wymiary są osiągane dzięki niezawodnemu systemowi mocowania ekranu, regulowanym słupkom śrubowym, łącznikom itp. Ważne jest, aby cechowała je też niska absorpcja wilgoci. Ze względu na laminowaną lub metalową powierzchnię paneli woda, która jest częścią mieszanki betonowej i wymagana do pełnego zestawu wytrzymałości (hydratacji cementu) nie przechodzi przez pęknięcia, nie impregnuje desek, nie wchłania się w glebę.