Szalunki i ich zastosowanie

Podczas wznoszenia budynków przy użyciu monolitycznego betonu, zarówno w czystej postaci, jak i w połączeniu z innymi materiałami (na przykład prefabrykatem betonowym, kamieniem budowlanym, drewnem lub metalem), nie można zrezygnować ze specjalnych konstrukcji. Mają one kształtować przyszły element betonowy, utrzymywać zaprawę w czasie zalewania i do zestalenia. Takie konstrukcje nazywane są szalowaniem. Jeśli nasza firma nie posiada odpowiedniego sprzętu, to ratunkiem może być wynajem szalunków Kraków.

Szalunki i ich zastosowanie

Różne rodzaje szalunków umożliwiają tworzenie monolitycznych produktów o różnych kształtach. Istnieją typy przeznaczone do budowy wieżowców (przesuwne i podnoszono-wspinaczkowe), które można podnosić wzdłuż ścian konstrukcji w miarę zestalania się poprzedniej części zaprawy. Wynajem szalunków Kraków powinien być dokonany ze względu na nasze potrzeby budowlane. Musimy jedynie znaleźć odpowiednią firmę która prowadzi wynajem sprzętu budowlanego. Jeśli chodzi o wynajem szalunków Śląsk, to

Kiedy je wykorzystać?

Za pomocą odpowiednio dobranego poziomo ruchomego szalunku możliwe jest ułożenie monolitycznych odcinków rurociągów i tuneli ułożonych zarówno w sposób otwarty, jak i z podziemnym tunelowaniem. Różne kształty objętościowe pozwalają jednocześnie wypełniać ściany i podłogi budynku, a nawet tworzyć zakrzywione konstrukcje, takie jak kopuły. Niekiedy mamy odpowiedni sprzęt ale potrzebne są nam konstrukcje do specjalnych zadań. Szalunki mogą również pełnić specjalne funkcje – na przykład izolować lub ogrzewać zaprawę betonową, chroniąc ją przed zamarzaniem w zimie. Wtedy też pomóc nam może wynajem szalunków Kraków.

Materiałem do deskowania może być drewno (sklejka, płyta krawędziowa, płyta wiórowa), metal, twarde i miękkie polimery, a czasem kompozycje na bazie mieszanek cementowych. Jeśli chodzi o wynajem szalunków Śląsk, to pamiętajmy że są one zunifikowane. Każda firma prowadząca wynajem szalunków Katowice, jest zobowiązana dostarczyć nam produkty do uniwersalnego zastosowania.