Jak zadbać o słuch – kilka porad

Jak zadbać o słuch - kilka porad

Osoby decydujące się na badanie słuchu Kraków, często zaniepokojone ostrością swojego zmysły, dopiero u lekarza dowiadują się tego, co tak właściwie pogłębia (zarówno u osób młodszych, jak i starszych) niedosłuch. Wbrew pozorom jest to dużo czynników, z których wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy. Przekonaj się, jak na co dzień możesz zadbać o swój zmysł słuchu. 

Unikaj źródeł hałasu 

Jest to chyba najbardziej znana wśród społeczeństwa rada, jednak bardzo bagatelizowana, co wychodzi na badaniu słuchu, kiedy już ktoś zauważy uszczerbek swojego zmysłu. Człowiek jest w stanie znieść dźwięki na różnych poziomach, zdrową granicę stanowi jednak 85 dB.

Nie jest trudno ją przekroczyć, wystarczy tylko głośniejsze słuchanie muzyki na słuchawkach, skoszenie trawnika swoją nową kosiarką, czy też stojąc przy ulicy podczas godzin szczytu. Nie wszystkiego da się uniknąć, ale np. rezygnacja ze słuchawek jest już w granicach możliwości

Chroń swoje uszy 

Aparaty słuchowe coraz częściej noszą nie tylko starsze osoby, ale i te młodsze, które nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa, odnośnie ochrony słuchu. Wielu ludzi za nic ma noszenie słuchawek ochronnych np. na budowie, czy też koncertach, przez co znacznie niszczy swój zmysł. Uszy są na tyle wrażliwe, że nawet podczas zimy są podatne na różne zapalenia, co prowadzić może do niedosłuchu.

Dlatego też podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych warto nosić czapki, a w razie zauważenia niepokojących sygnałów udać się na badanie słuchu Kraków. Nie warto jest czekać, aż nasz stan jeszcze bardziej się pogorszy.