Jak nauczyć się korzystać z aparatu słuchowego?

Jak nauczyć się korzystać z aparatu słuchowego?

Zazwyczaj jest tak, że na badanie słuchu Kraków decydują się albo osoby starsze, gdzie wraz z wiekiem zmysł słuchu staje się coraz mniej wyostrzony, bądź też dużo młodsze, które zauważyły u siebie jakiś poziom niedosłuchu. Niezależnie od wieku w wielu przypadkach okazuje się, że aparaty słuchowe to konieczność i trzeba nauczyć się z nimi funkcjonować na co dzień. Oto kilka rad, które z pewnością przyspieszą ten proces. 

Dopasuj odpowiedni aparat słuchowy 

Udając się na badanie słuchu Kraków nie trzeba się obawiać, że lekarz zostawi nas samych sobie z wyborem odpowiedniego aparatu słuchowego. Jest on po to, aby przedstawić jego modele (zauszne, wewnątrzuszne, ze słuchawką w kanale) oraz dobrać w taki sposób, aby ich możliwości techniczne mogły w pełni sprostać zdiagnozowanej wadzie. Po ich założeniu najlepiej jest:

  • przetestować je w pomieszczeniu, gdzie dana osoba nie będzie narażona od razu na duży hałas. Mózg na nowo musi nauczyć się ignorować wszędobylski szum, 
  • na początku warto jest porozmawiać z jedną osobą, a nie z całym tłumem. W ten sposób można utwierdzić się w tym, że aparat wyłapuje wszystko to, co powinien, 
  • skupić się na delikatnych odgłosach, których od dawna się nie słyszało. Mowa tu chociażby o płynącej wodzie, czy też szumie liści. 

Daj sobie czas na odpoczynek 

Aparaty słuchowe, a zwłaszcza ich odpowiednie dobranie, niesie za sobą dużą radość i ekscytację u osób, które nie zdawały sobie sprawy z tego, jak wielu dźwięków nie słyszą. Warto sobie jednak robić, przynajmniej na początku, przerwy. Ilość nowych bodźców słuchowych może przytłaczać i trzeba się z nimi na nowo oswoić. Jak widać technologia w dzisiejszym świecie może pomóc wielu ludziom powrócić do codziennego funkcjonowania, trzeba się tylko zdecydować na bezpłatne badanie słuchu Kraków.