domy pod klucz

Od pewnego czasu wiele osób, które chce kupić mieszkania dostaję ofertę, w której proponuje się im na sprzedaż dom pod klucz. Tymczasem wielu z nas, nadal nie wie, co kryje taka oferta budowy domów.

Dom pod klucz. Co to oznacza?

Dom pod klucz to w największym skrócie mieszkanie, które nadaje się od razu do zamieszkania. Taka oferta budowy domów oznacza, że właściciel mieszkania teoretycznie nie musi ponosić już żadnych dodatkowych kosztów, żeby przystosować mieszkanie do zamieszkania. Jest ono nie tylko pomalowane, ale ma też położone podłogi i zrobione wszystkie wykończenia w łazience.

Czytajmy oferty

Oferta budowy domów, którą przedstawi nam developer, oferując dom pod klucz, zazwyczaj skonstruowana jest w trzech różnych wersjach. Pierwsza z nich podstawowa oznacza, że mieszkanie zostało co prawda przygotowane do wprowadzenia się, ale do jego wykończenia użyto najprostszych, najtańszych i niestety najmniej trwałych materiałów. Zazwyczaj też w wersji podstawowej mieszkanie nie posiada na przykład szaf wnękowych czy wykończonej kuchni.

Bogatsza jest oferta rozszerzona, gdzie zamiast paneli podłogowych, developer zastosował parkiety lub deski podłogowe. W najwyższym standardzie, który nazywany jest premium, mieszkanie potrafi być wykończone tak, że mamy w nim gotową do użycia kuchnie lub łazienkę. Zanim jednak podpiszemy stosowną umowę z developerem, powinniśmy dokładnie przestudiować ofertę i zastanowić się, czy wyższa cena za mieszkanie, rzeczywiście jest tu usprawiedliwiona i czy samodzielnie wykańczając kuchnie, czy łazienkę, nie zapłacilibyśmy nieco mniej.