Domy pod klucz – coraz większa popularność

domy pod klucz

Od pewnego czasu w Polsce rozwija się rynek mieszkań wykończonych i choć jest on nadal mniejszy i uboższy niż ten występujący na zachodzie, to należy się jednak spodziewać, że domy pod klucz, będą coraz częściej występować w ofercie developerów.

Co to oznacza?

Jeśli developer używa w swojej ofercie sformułowania domy pod klucz, to znaczy, że mieszkania, które sprzedaje, nadają się od razu do zamieszkania i nowy właściciel nie jest zmuszony do ponoszenia dodatkowych kosztów, przysposobienia lokalu do użytkowania. Domy pod klucz, to mówiąc wprost, takie mieszkania, do których wystarczy po prostu wnieść swoje rzeczy. Pomieszczenia w nich powinny być pomalowane, podłogi położone, a łazienki wykończone. Czasami w takich mieszkaniach możemy od razu spotkać zamontowane meble kuchenne czy nawet szafy wnękowe.

Oferta

Wszystko zależy od tego, jak skonstruowana jest oferta developera. Najczęściej jest ona dostępna w kilku wersjach. Podstawowej, rozszerzonej oraz premium. Różnica dotyczy nie tylko zakresu wyposażenia i prac, które developer wykona we własnym zakresie, ale też użytych materiałów. Przykładowo w ofercie podstawowej podłogi będą wykończone panelami z niskiej półki cenowej, a w wersji rozszerzonej zastosowane zostaną na przykład parkiety lub deski podłogowe.

Dlatego decydując się na dom pod klucz, powinniśmy w pierwszym rzędzie dowiedzieć się, co proponuje nam developer i bardzo dokładnie przeczytać umowę, którą podpisujemy. Może się też bowiem okazać, że mieszkania z wyższym standardem nie są warte ceny, którą będziemy musieli zapłacić.