Szalunki i ich zastosowanie

Szalunki i ich zastosowanie

Podczas wznoszenia budynków przy użyciu monolitycznego betonu, zarówno w czystej postaci, jak i w połączeniu z innymi materiałami (na przykład prefabrykatem betonowym, kamieniem budowlanym, drewnem lub metalem), nie można zrezygnować ze specjalnych konstrukcji. Mają one kształtować przyszły element betonowy, utrzymywać zaprawę w czasie zalewania i do zestalenia. Takie konstrukcje nazywane są szalowaniem. Jeśli nasza firma nie posiada odpowiedniego sprzętu, to ratunkiem może być wynajem szalunków Kraków.

Szalunki i ich zastosowanie

Różne rodzaje szalunków umożliwiają tworzenie monolitycznych produktów o różnych kształtach. Istnieją typy przeznaczone do budowy wieżowców (przesuwne i podnoszono-wspinaczkowe), które można podnosić wzdłuż ścian konstrukcji w miarę zestalania się poprzedniej części zaprawy. Wynajem szalunków Kraków powinien być dokonany ze względu na nasze potrzeby budowlane. Musimy jedynie znaleźć odpowiednią firmę która prowadzi wynajem sprzętu budowlanego. Jeśli chodzi o wynajem szalunków Śląsk, to

Kiedy je wykorzystać?

Za pomocą odpowiednio dobranego poziomo ruchomego szalunku możliwe jest ułożenie monolitycznych odcinków rurociągów i tuneli ułożonych zarówno w sposób otwarty, jak i z podziemnym tunelowaniem. Różne kształty objętościowe pozwalają jednocześnie wypełniać ściany i podłogi budynku, a nawet tworzyć zakrzywione konstrukcje, takie jak kopuły. Niekiedy mamy odpowiedni sprzęt ale potrzebne są nam konstrukcje do specjalnych zadań. Szalunki mogą również pełnić specjalne funkcje – na przykład izolować lub ogrzewać zaprawę betonową, chroniąc ją przed zamarzaniem w zimie. Wtedy też pomóc nam może wynajem szalunków Kraków.

Materiałem do deskowania może być drewno (sklejka, płyta krawędziowa, płyta wiórowa), metal, twarde i miękkie polimery, a czasem kompozycje na bazie mieszanek cementowych. Jeśli chodzi o wynajem szalunków Śląsk, to pamiętajmy że są one zunifikowane. Każda firma prowadząca wynajem szalunków Katowice, jest zobowiązana dostarczyć nam produkty do uniwersalnego zastosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *