Kiedy zmienić fotelik do samochodu?

Kiedy zmienić fotelik do samochodu?

Sklep z fotelikami samochodowymi nie jest miejscem, które odwiedza się raz. Maluchy z czasem dorastają, a ich fizjonomia się zmienia, czego nie mogą zbagatelizować rodzice, dbający o ich komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. W jakim zatem momencie należy wymienić model fotelika, by ten w dalszym czasie wzorcowo mógł spełniać powierzone mu zadania? 

Zwróć uwagę na widoczne sygnały 

Każde dziecko dorasta w swoim tempie i to rodzic musi zauważyć, kiedy sklep z fotelikami samochodowymi powinien być przez niego ponownie odwiedzony. Jakie sygnały mówią o tym, że już czas na zmiany? Są to:

  • wzrost dziecka – jeżeli jego głowa wystaje już ponad obrys fotelika, to najwyższy czas zastanowić się nad jego większym modelem,
  • pasy – stanowią podstawę bezpieczeństwa. Jeżeli nie da się ich swobodnie zapiąć, to już znak, że coś jest nie tak,
  • waga malucha – czynnik ten ma ogromne znaczenie i należy zwrócić w szczególności na niego uwagę. Jeżeli dziecko znajduje się już w innym przedziale wagowym niż ten, który jest dedykowany dla konkretnego fotelika, to trzeba to szybko zmienić. 

Czemu to takie ważne? 

Bezpieczne foteliki samochodowe powinny być priorytetem dla wszystkich rodziców. Nie bez powodu ich producenci podają przedziały, w których mieścić powinno się dziecko, korzystające z nich. Gdy maluch jest za duży albo za mały, do konkretnego modelu fotelika, to narażony jest na obrażenia, które mogą wyniknąć podczas kolizji, o czym informują klientów profesjonalne sklepy z fotelikami dla dzieci. Przekonać można się o tym oglądając również dostępne w sieci testy zderzeniowe.