Czemu fotelik do samochodu to konieczność?

Czemu fotelik do samochodu to konieczność?

Sklep z fotelikami samochodowymi to miejsce, które powinien odwiedzić każdy rodzic, chcący podróżować ze swoim dzieckiem samochodem. Jest to wymóg narzucony przez kodeks drogowy, jak i własne poczucie odpowiedzialności za życie swojego malucha. Do 12 roku życia i do osiągnięcia 150 cm (jak jest to podane w art. 39) brzdąc ma obowiązek zawsze siedzieć przypięty w foteliku bądź też na podwyższeniu. 

Kiedy najczęściej dochodzi do tragedii? 

Nie trzeba jechać daleko, by być narażonym na stłuczkę, czy też inną kolizję. Foteliki dla dzieci to konieczność, nawet podczas codziennej drogi do przedszkola, czy też sklepu. Wbrew pozorom wypadki zdarzają się najczęściej na znanych dla kierowców trasach. Osoba kierująca pojazdem, na codziennej trasie, polega w głównej mierze na swojej pamięci.

Właśnie przez to jej poziom koncentracji diametralnie spada, co prowadzić może do opóźnionych reakcji, a w konsekwencji do stłuczki. Odwiedzając sklep z fotelikami samochodowymi można od profesjonalnego personelu dowiedzieć się wielu przydatnych informacji oraz wskazówek na temat tego, jak dobrać do swojego pojazdu produkt idealny dla dziecka. 

Niezastąpione sklepy z fotelikami samochodowymi 

Sklep z fotelikami samochodowymi to miejsce, odwiedzin którego nie da się uniknąć. Tylko wysokiej jakości produkty są w stanie uchronić dziecko przed ewentualnymi urazami. W momencie wypadku takiego bezpieczeństwa nie daje:

  • trzymanie dziecka na kolanach podczas jazdy – fizyki się nie pokona. Podczas stłuczki nawet dorosła osoba nie jest w stanie utrzymać malucha, 
  • przypinanie się z dzieckiem, siedzącym na kolanach, jednym pasem – nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż dorosły może najzwyczajniej dziecko przygnieść i docisnąć do pasa.