Taśmy polipropylenowe z nadrukiem i bez

Taśmy polipropylenowe z nadrukiem i bez

Do pakowania różnorodnych produktów oraz do zabezpieczania ładunków bardzo chętnie wykorzystywane są obecnie taśmy polipropylenowe. Nie bez powodu cieszą się bardzo dużą popularnością. Mają bowiem mnóstwo zalet.

Największe zalety taśmy polipropylenowej

Taśmy polipropylenowe są znakomitą alternatywą dla poliestrowych i stalowych. Taśmy polipropylenowe odznaczają się bardzo wysoką wydajnością i ponadprzeciętną wytrzymałością. Ponadto ma wyjątkowo szerokie możliwości zastosowania. Zaletą jest to, że taśma polipropylenowa może być wykorzystana nie tylko do pakowania ręcznego. Z powodzeniem taśma może być wykorzystana do automatycznego pakowania w maszynach spinających. Jak wskazuje nazwa, taśma PP powstaje z polipropylenu. Jest to ten rodzaj tworzywa sztucznego jest bardzo odporny między innymi na działanie wody. Właściwości te posiada także taśma PP.

Czym jeszcze charakteryzuje się taśma PP?

Wykorzystanie polipropylenu sprawia, że taśma PP jest odporna również na działanie wielu substancji chemicznych. Istotne jest także to, że taśma spinająca z polipropylenu jest odporna na rozciąganie i rozdarcia. Należy podkreślić, że polipropylenowa taśma spinająca może stosowana zarówno przy wysokich, jak i bardzo niskich temperaturach. Sprawdza się też do spinania ładunków o nietypowych kształtach i dużych gabarytach. Na taśmie PP mogą zostać umieszczone różne nadruki, dzięki czemu taśma spinająca może stać się narzędziem reklamy. Dodatkowy plus: taśmy PP nie są drogie.