Żyrandole do sypialni nowoczesnej – krótki poradnik

Lampy podłogowe do sypialni nowoczesnej – krótki poradnik

Żyrandole przeznaczone do sypialni utrzymanej w stylu nowoczesnym są w tej chwili naprawdę rozmaite – liczba dostępnych modeli jest tak ogromna, że wręcz przytłacza, a ponieważ w tej chwili wszyscy chcemy możliwie jak najlepiej zaaranżować własną przestrzeń domową, ciężko jest wybrać coś sensownego, bo zaraz wszyscy zastanawiamy się, czy aby coś innego nie byłoby lepszym wyborem.

I nastało światło…

Żyrandole w sypialni zawsze powinny się znaleźć, jako główne źródło światła. To rozwiązanie często i chętnie stosowane w salonach, ale w sypialni również się sprawdzi. Tego typu lampy będą idealnie się nadawać na przykład do wieczornego czytania. Są lepsze niż kinkiety, ponieważ można siąść tuż obok, przy nich, tym samym oświetlenie jest bardziej skoncentrowane. Dodatkowo w najnowszych wersjach prezentują się naprawdę nowocześnie!

Żyrandole do sypialni mogą być umieszczone na jednej nóżce, na trzech (bardzo modne), być wyprodukowane z różnych materiałów, posiadać jedno, punktowe światło, albo kilka, a także mieć różne kształty. W nowoczesnych wnętrzach oczywiście stawiamy na te najbardziej nowoczesne – czymś się wyróżniające, może powykręcane, może odznaczające się ciekawym kolorem, albo przyciągające wzrok w jakiś inny sposób.

Żyrandole do sypialni mogą również być ze stali, która błyszczy przy włączonym oświetleniu, pasując do przewodniego charakteru wnętrza. Ten ostatni wybór jest chyba najlepszy, a pomysły projektantów nie znają granic. Istnieją lampy przypominające regał, albo lampy rozdzielające wnętrze na kilka stref (zupełnie wyjątkowy model NORTH od firmy VIBIA).