Zanim kupisz drukarkę etykiet

Zanim kupisz drukarkę etykiet

We współczesnym świecie standardem jest automatyczna identyfikacja. Stało się możliwe dzięki powszechnemu stosowaniu etykiet i kodów kreskowych. Ich szybki druk umożliwiają specjalne drukarki. 

Jakie urządzenie wybrać?

Drukarki do etykiet wykorzystywane są przez firmy, które zajmują się dystrybucją różnych produktów, sprzedawcy, ale także producenci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tak bardzo różnych grup klientów producenci drukarek wprowadzili na rynek przenośne oraz przemysłowe drukarki etykiet. Przemysłowe drukarki etykiet mogą wykorzystywać bardzo różną technologię wydruku; stąd w sklepach dostępne są termiczne lub termotransferowe przemysłowe drukarki etykiet. Najczęściej klienci wybierają te drugie profesjonalne przemysłowe drukarki. Koszt wydrukowania jednej etykiety jest co prawda wyższy w przypadku termotransferowych profesjonalne przemysłowe drukarki, ale jakość i trwałość wydruków jest bardzo wysoka. 

Istotne parametry drukarki 

Drukarki etykiet samoprzylepnych powinny zapewniać doskonałą jakość druku. Wybierając drukarki do etykiet samoprzylepnych należy wziąć pod uwagę ilość etykiet, które będą drukowane w ciągu jednego dnia roboczego. Drukarki do etykiet samoprzylepnych drukujące od 1000 etykiet w ciągu jednego dnia zaliczane są do stosunkowo wydajnych; są jednak i takie drukarki etykiet samoprzylepnych, które wydrukują nawet kilka tysięcy kodów kreskowych bądź etykiet.

Wszystkich, których zainteresował ten temat, zachęcamy do przeczytania także naszego wcześniejszego tekstu.