Zalety nauki angielskiego u dzieci

Zalety nauki angielskiego u dzieci

Dawno już minęły czasy, kiedy język obcy zaczął być nauczany w okresie dojrzewania. Najnowsze badania jasno wskazują, że lekcje angielskiego dla dzieci można prowadzić już od najmłodszych lat. Kurs angielskiego jest wtedy bardziej efektywny, ponieważ małe dzieci uczą się języka szybciej i łatwiej. Poważne zajęcia postrzegają jako zabawę. Wczesna nauka języków ma wiele zalet.

Dwujęzyczne dzieci uczą się lepiej

Nauka angielskiego dla dzieci to same korzyści. Należy zauważyć, że dzieci, które uczyły się angielskiego w wieku przedszkolnym, następnie uczyły się lepiej w szkole i są bardziej pewne swoich umiejętności. Ponadto okazało się, że mają one ugruntowaną zdolność zastosowania umiejętności uczenia się jednego języka w stosunku do drugiego, których nie mają dzieci w języku jednojęzycznym. Ta umiejętność jest nabywana przed 2-3 rokiem życia, a jeszcze szybciej w okresie niemowlęcym. W tym kontekście szkoła językowa dla dzieci może być traktowana jako inwestycja w wykształcenie dziecka.

Wczesny angielski daję pewność siebie

Język angielski dla dzieci pozwala im nie tylko czerpać korzyści z samej znajomości drugiego języka. Dzieci odczuwają wielką przyjemność z procesu uczenia się, a ponieważ nie zdają sobie sprawy z powagi tego procesu, nie boją się popełnić błędu. W młodym wieku dzieci mają inne możliwości psychologiczne, które nie pojawiają się już po 3-4 latach.

Dzieci uczą się języka intuicyjnie, zwiększają pewność siebie, chęć przyswajania nowej wiedzy. Małe dziecko może łatwo i naturalnie uczyć się do 10 różnych języków jednocześnie. Nauka języka obcego dla każdego dziecka jest dodatkową stymulacją mózgu, treningiem zdolności umysłowych, ich rozwojem. Badania wykazały, że podczas zajęć z języka angielskiego gęstość mózgu znacznie wzrasta, zwiększa się liczba neuronów i wzrasta zdolność przetwarzania informacji. Zajęcia z języków obcych poprawiają mowę, pamięć i percepcję sensoryczną.