Wysyłka paczki do Anglii – od czego zależy jej koszt?

Wysyłka paczki do Anglii - od czego zależy jej koszt?

Wysyłka paczki do Anglii znajduje się w ofercie każdej firmy kurierskiej i transportowej. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w tym państwie żyje bardzo dużo Polaków, którzy nie tylko zamawiają towary z Polski, ale też otrzymują wiele przesyłek od swoich bliskich. Dlatego też tak istotne wydaje się być pytanie – ile kosztuje kurier do Anglii? Otóż nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, gdyż po pierwsze każda firma ma swój indywidualny cennik, a po drugie koszt takiej wysyłki jest uzależniony od kilku czynników. Zatem co wpływa na koszt wysyłki paczki do Anglii?

Waga paczki

Jednym z czynników wpływających na koszt wysyłki paczki do Anglii jest jej waga. W tym przypadku zasada jest bardzo prosta – im paczka do Anglii jest cięższa, tym jej koszt jest wyższy. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż podobna zasada obowiązuje nie tylko w przypadku wysyłki do Anglii, ale też w przypadku wysyłki do innych krajów czy także w przypadku wysyłki na terenie Polski.

Wymiary paczki

Na koszt wysyłki paczki do Anglii wpływa nie tylko jej waga, ale też wymiary – czyli szerokość, długość i wysokość. I tutaj zasada jest podobna jak w przypadku wagi – im wymiary paczki do Anglii są większe, tym koszt jej wysyłki także ulega wzrostowi. Najdroższe są paczki niestandardowe, które przekraczają określone gabaryty.

Jaki jest czas wysyłki paczki do Anglii?

Waga i wymiary to jedne z podstawowych czynników wpływających na koszt kuriera do Anglii. Ale nie jedyne. Inną składową kosztu takiego transportu jest czas dotarcia przesyłki do miejsca docelowego. Standardowy czas wysyłki to 2 – 4 dni robocze. Jednak jeżeli nadawca chce zamówić priorytet (na przykład wysyłka w ciągu 24 godzin), to musi liczyć się z odpowiednio większymi kosztami.

Oprócz wyżej wymienionych czynników wpływających na koszt wysyłki paczki do Anglii ważny jest także indywidualny cennik poszczególnych firm kurierskich. W tym przypadku mogą się one znacząco różnić. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z co najmniej kilkoma ofertami.