Plusy drewnianego domku

Nowoczesne domki z drewna mogą być budowane z naturalnych lub zaokrąglonych bali, profilowanych lub klejonych belek, opartych na ramie. Każda technologia ma swoje własne atuty, co wzmacnia pewne cechy drzewa.

Co jest ważne w domkach z drewna?

Możesz poznać wszystkie pozytywne aspekty, jakie mają domki drewniane letniskowe tylko wtedy, gdy drzewo zostało odpowiednio wysuszone przed rozpoczęciem budowy. Jest to fundamentalna kwestia, od której zależy powodzenie całej budowy i późniejszej eksploatacji drewnianego domu. Idealną opcją jest drzewo suszone w specjalnych piecach i przetwarzane, wówczas skurcz domu będzie minimalny. Współcześnie bez trudu znajdziemy firmę, która ma domki letniskowe na sprzedaż, wykonane z gotowych materiałów.

Drewniany domek letniskowy

Ciężar drewnianego domu, zwłaszcza jeśli jest wykonany z drewna, pozwala położyć zwykły pasek fundamentowy na głębokości zamarzania gleby. Nawet na stosunkowo miękkich glebach taki fundament wystarczy, to oznacza, że domki letniskowe wykonane z drewna pozwalają nam oszczędzić wiele pieniędzy. W przypadku większości technologii drewno konstrukcyjne jest prefabrykowane w dokładnych wymiarach. Drewno dostarczane jest na miejsce montażu z zestawem gotowym do instalacji. Domki drewniane letniskowe montuje się szybko. Struktura drzewa jest taka, że jego włókna mają stałą wymianę powietrza. Aby „oddychać”, utrzymują dopuszczalną wilgotność i temperaturę w pomieszczeniach. Jednocześnie niska przepuszczalność cieplna drewna czyni domki drewniane letniskowe doskonałym izolatorem ciepła.