Panele szklane – ochrona i estetyka

Panele szklane - ochrona i estetyka

Panele szklane mogą być niezwykle ciekawym elementem Twojej kuchni bądź łazienki. Szeroki wybór motywów, od paneli przedstawiających florę i faunę, przez dalekie podróże, po intrygującą abstrakcję, zachęca do ozdobienia ścian intrygującym elementem. Obecnie panele szklane są coraz częściej wykorzystywane w interesującej aranżacji pomieszczenia.

Estetyczne wykończenie pomieszczenia

Panele szklane przede wszystkim pełnią funkcję estetyczną. Mogą być doskonałą ozdobą Twojej kuchni lub łazienki. Aranżacja pomieszczenia może sprawić Ci wielką frajdę. Przed Tobą trudny wybór wzorów i motywów, oraz dobór ich do koloru i rodzaju wyposażenia. Aby całość zachowała pewną wizualną spójność, warto do mebli w kolorach brązu dobrać panele szklane o podobnej barwie. Reszta zależy od Ciebie – nic Cię nie ogranicza. Jeśli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie, wybierz jaśniejsze panele, z kolei jeśli masz odwagę, możesz postawić na kontrastujące ze sobą elementy wyposażenia i na zamontowanie paneli w energetyczną i pobudzającą do życia abstrakcję.

Panele szklane – alternatywa dla tradycyjnych płytek

Wykorzystanie paneli szklanych zamiast płytek ceramicznych w kuchni jest doskonałym rozwiązaniem. Oprócz nowych możliwości aranżacji wnętrza, montaż paneli nie sprawia problemów – jest szybko i czysto. W przeciwieństwie do płytek, panele pozbawione są fug, w których może się gromadzić kuchenny brud i tłuszcz. Stworzone według podanych wymiarów, panele będa pasować do każdej przestrzeni.

Wytrzymałe panele szklane

Ogromną zaletą paneli szklanych jest ich łatwość w utrzymaniu. Bezpieczne hartowane szkło jest niezwykle wytrzymałe, a z kolei odporność na wilgoć gwarantuje długotrwałą żywotność kolorów paneli. Co więcej, panele szklane są łatwe do czyszczenia. Wystarczy przetrzeć je nawilżoną chusteczką, by pozbyć się brudu.