O drukarkach do etykiet słów kilka

O drukarkach do etykiet słów kilka

Niezbędnym elementem w systemach automatycznej identyfikacji są dzisiaj drukarki etykiet. Drukarki etykiet to urządzenia, które umożliwiają umieszczanie oznaczeń na bardzo różnych produktów w bardzo różnej formie.

Gdzie mają zastosowanie drukarki do etykiet?

Drukarki do etykiet to urządzenia, które doskonale nadają się do umieszczania na produktach kodów kreskowych. Sprawdzają się również do tego, aby umieścić na produktach różnego rodzaju informacje. Producenci drukarek do etykiet proponują z reguły klientom dwa typy tych urządzeń: drukarki przenośne i stacjonarne do wykorzystania w warunkach przemysłowych. Te pierwsze mają niewielkie rozmiary, są lekkie, ale także mało wydajne. Nie można wydrukować nimi zbyt dużych nakładów. Jest to jedna z różnic między drukarkami przenośnymi a przemysłowymi. Miejsc, w których są wykorzystywane drukarki etykiet jest coraz więcej. Korzystają z nich sklepy, magazyny, centra logistyczne, zakłady przemysłowe. Można spotkać je także w laboratoriach oraz w szpitalach.

Jakie można kupić?

Podział na przenośne i stacjonarne to nie jedyne kryterium podziału drukarek do etykiet. Można podzielić je także biorąc pod uwagę technologię, w której wykonywany jest wydruk. Z uwagi na to kryterium drukarki do etykiet dzielą się na termiczne i termotransferowe. Wydruk w technologii termotransferowej jest wyjątkowo wysokiej jakości. Etykiety bardzo długo są czytelne. Termotransferowe drukarki etykiet bardzo często są więc wybierane dla zakładów przemysłowych. Wszystkie są proste w obsłudze.