Lampy podłogowe – do sypialni, salonu czy przedpokoju

Lampy podłogowe – do sypialni, salonu czy przedpokoju

W wielu pomieszczeniach poleca się stosować kilka źródeł światła – nie tylko jako zabezpieczenie na wypadek wypalenia się żarówki, ale również po to, by różnicować natężenie oświetlenia w zależności od potrzeb. Wiadomo, że czasem przyda się duże, sufitowe oświetlenie główne, czasem wystarczy tylko kinkiet, a czasem mamy ochotę zapalić lampę podłogową, która jest idealna na przykład do czytania.

Lampy podłogowe do wszystkiego

Czy to w sypialni, czy też w salonie, lampy podłogowe sprawdzą się wyśmienicie, ponieważ można przy nich zasiąść w fotelu, albo położyć się w pościeli – wyłączanie jest wygodne, ponieważ nie trzeba się podnosić, ani schylać. Coraz nowocześniejsze modele posiadają wyłącznik albo na wysokości łokcia siedzącego człowieka, albo na samej podłodze, by można było bez schylania wyłączyć światło stopą. Taka wygoda jest bardzo ważna w estetycznym, ale i funkcjonalnym pomieszczeniu.

Lampy podłogowe mogą prezentować się bardziej klasycznie, albo bardziej współcześnie – wybór jest bardzo duży. Do pierwszego typu wnętrz pasuje idealnie na przykład lampa ALBA PT 8, marki IDEAL LUX, albo LUMI MOCHI producenta FABBIAN. Kto zaaranżował wnętrze w modnym stylu skandynawskim, może zdecydować się na lampy podłogowe STICK tej samej marki. Z kolei propozycje dla wnętrz nowoczesnych są naprawdę rozmaite – to interesująca, przypominająca trzcinę lampa GIUNCO marki FABBIAN, albo przypominająca obiekt obcych lampa BELUGA STEEL czy BIJOU. Wybór jest zawsze ogromny, więc każdy odnajdzie coś dla siebie i swojego domu!