Kołobrzeg – miasto dla turystów i mieszkańców

Kołobrzeg - miasto dla turystów i mieszkańców

Miasto Kołobrzeg położone jest w północno-zachodniej Polsce i rozciągnięte nad Bałtykiem Pomorza Zachodniego w ujściu rzeki Parsęty. To stare miasto, port morski (handlowy, pasażerski i jachtowy) oraz popularny kurort, który co roku gości ponad 200 tysięcy turystów. Przez miasto przebiegają kolej i europejski tor rowerowy EuroVelo-10. Rosnąca popularność miasta sprawia, że apartamenty pod inwestycję nad morzem sprzedają się bardzo szybko.

Historia miasta nad morzem

Kołobrzeg znany jest od X wieku jako fortyfikacja Księstwa Polskiego. Położenie nad morzem miało ogromny wpływ na rozwój handlu, a w 1284 Kołobrzeg przystąpił do Ligi Hanzeatyckiej. Od tego czasu miasto niezmiennie należało do państw niemieckich i nazywało się Kohlberg. Z czasem miasto zyskało nie tylko znaczenie handlowe, ale także militarne, stając się fortecą. Kohlberg przeszedł kilka oblężeń w różnych kampaniach wojskowych, ale w latach 70. XIX wieku forteca została zamknięta, a miasto stopniowo zaczęło przekształcać się w centrum handlowe i przemysłowe. Następnie pod koniec XIX wieku zaczął powstawać sektor turystyczny oparty na sprzyjającym klimacie bałtyckim.

Ten rozwój trwa do dziś, czego najlepszym dowodem są apartamenty inwestycyjne Kołobrzeg, które powstają w mieście.

Miejsce do wypoczynku

Od lat 60. Kołobrzeg rozwija się jako kurort nadmorski. Powstają nowe apartamenty inwestycyjne nad morzem w ciągu ostatniej dekady liczba turystów odwiedzających miasto wzrosła kilkakrotnie. Jednocześnie cudzoziemcy stanowią około jednej trzeciej całości. Działają tu dziesiątki sanatoriów i domów wypoczynkowych, a infrastruktura turystyczna stale się rozwija, zapewniając gościom kurortu nowe usługi i możliwości.