Inteligentne oszczędzanie

Inteligentny dom to rozwiązanie, które z dnia na dzień cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Narzędzie to z całą pewnością nie wyręczy domowników w codziennych obowiązkach typu wyrzucanie śmieci, może jednak przysłonić rolety, wyłączyć światło, a także koordynować ogrzewanie.

Możliwość tę zapewnia funkcjonalny system Fibaro, do którego obsługi wystarczy komputer lub dowolne urządzenie mobilne.

Komfortowo, wygodnie, ekologicznie

System Fibaro to prosty i sprawdzony sposób, by w inteligentny sposób zarządzać energię zużywaną w obrębie danego gospodarstwa domowego. Najważniejszym elementem jest w tym przypadku jednostka centralna, której funkcję może pełnić komputer bądź dowolne urządzenie mobilne, wyposażone w odpowiednią aplikację. Inteligentny dom wymaga także zainstalowania odpowiednich czujników, pełniących funkcję swoistego łącznika pomiędzy jednostką centralną, a urządzeniami domowymi, których działanie opiera się na poborze energii – jest to m.in. piec CO, grzejniki, wentylatory, oświetlenie, żaluzje itp.

System inteligentnego domu koordynuje pracę poszczególnych urządzeń zgodnie z ustawieniami wprowadzonymi przez właściciela – w praktyce oznacza to, że światło włącza się tylko w momencie, gdy w pomieszczeniu znajdują się osoby, a ogrzewanie jest regulowane w zależności od potrzeb. Godny podkreślenia jest fakt, że przedmiotowy system Fibaro jest kompatybilny zarówno z urządzeniami działającymi wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz.