Gdzie warto umieścić lampy sufitowe LED?

lampy

W ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie ledowymi lampami sufitowymi. Bez wątpienia jest to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się w wielu pomieszczeniach mieszkalnych.

Lampy sufitowe LED są bardzo dyskretne i mało wymagające pod względem technicznym, zapewniając jednocześnie optymalną ilość światła. Ich zaletą jest także niski pobór energii elektrycznej.

Lampy wiszące LED jako element aranżacyjny w salonie

Salon to najważniejsze pomieszczenie w każdym domu, przede wszystkim ze względu na funkcję, jaką spełnia – tu spotykają się domownicy, odpoczywają, pracują przy komputerze, nierzadko także spożywają posiłki. Ze względu na różnorodność funkcji, jakie pełni, powinien być odpowiednio oświetlony. Doskonałym rozwiązaniem oświetleniowym są w tym przypadku lampy sufitowe LED. W tym momencie warto podkreślić, że ledowa lampa sufitowa może posiadać efektowne zdobienia, wpisując się tym samym charakter aranżacyjny konkretnego salonu.

Godny podkreślenia jest fakt, że lampa sufitowa LED sprawdzi się zarówno w salonie utrzymanym w stylu nowoczesnym, jak i stylowym – wystarczy wybrać i zamontować odpowiedni model. Doskonałą propozycją dla nowoczesnego salonu jest np. lampa sufitowa LED, której oprawa wykonana została ze szkła i metalu.

Warto nadmienić, że lampy sufitowe LED mogą być ułożone na suficie w sposób symetryczny lub asymetryczny, tworząc oryginalną i niebanalną dekorację oświetleniową.

Lampy LED w kuchni

Miejscem, w którym sprawdzą się lampy sufitowe LED, jest także kuchnia, która – podobnie jak salon – pełni wiele funkcji.
Ze względu na specyfikę kuchni idealnym rozwiązaniem będzie w tym przypadku lampa sufitowa LED odporna na tłuszcz i brud, czyli pozbawiona nadmiernej ilości zakamarków czy zdobień, na których gromadzi się kurz.

Warto podkreślić, że w kuchni sprawdzi się zarówno wpuszczana lampa sufitowa LED, jak i model wyposażony w atrakcyjną pod względem estetycznym oprawę, dostosowaną do charakteru oraz kolorystyki pomieszczenia kuchennego.