Energia pod kontrolą

Rolety, które zsuwają się, gdy zaistnieje taka potrzeba, ogrzewanie dostosowane do potrzeb domowników – to tylko niektóre korzyści, jakie zapewnia system Fibaro, oferujący możliwość inteligentnego zarządzania zasobami energetycznymi w domu lub mieszkaniu.

Z korzyścią dla środowiska i portfela

System Fibaro to wygodne i funkcjonalne narzędzie, które umożliwia komfortowe zarządzanie zasobami energetycznymi w obrębie domu lub mieszkania. Poszczególne elementy systemu Fibaro są ze sobą połączone, dzięki czemu budynek reaguje na poszczególne sygnały – efektem tego jest m.in. inteligentne zarządzanie ogrzewaniem, automatyczne wyłączanie oświetlenia lub opuszczanie rolet.

Niepodważalny jest fakt, że inteligentny dom w znaczny sposób zwiększa funkcjonalność budynku, jego bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Co ważniejsze, inteligentny budynek zapewnia także zauważalne i wymierne oszczędności – wynika to przede wszystkim ze względu na zoptymalizowane zużycie energii elektrycznej, mniejsza jest także emisja zanieczyszczeń.

System inteligentnego domu może być stosowany praktycznie wszędzie – począwszy od budynków mieszkalnych, poprzez biura, pomieszczenia przemysłowo-magazynowe, a na instytucjach publicznych skończywszy. W każdym przypadku stosowane będą z całą pewnością inne rozwiązania techniczne, nie mniej jednak zasadnicza funkcja inteligentnego domu jest taka sama.

Przedmiotowy system Fibaro sprawdza się także w lokalach mieszkalnych, znajdujących się w blokach – system inteligentnego domu koordynuje pracę grzejników, oświetlenia, a także rolet okiennych, kierując się sygnałami, które docierają do jednostki głównej za pośrednictwem czujników.