Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne?

Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne?

Zastanawiasz się, czy rolety zewnętrzne będą dla Ciebie najlepszą opcją? Jakie zalety ma tego rodzaju rozwiązanie? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  1. Co dają rolety zewnętrzne?
  2. Jakie wyróżnia się rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością w porównaniu do rolet wewnętrznych. Zainteresowanie jest spowodowane przede wszystkim ich funkcjonalnością, zaletami oraz tym, że służą właściwie latami, wciąż prezentując się tak samo, jak w dniu montażu. Co dają rolety zewnętrzne? Dlaczego są lepszą opcją od wewnętrznych? Jakie rodzaje rolet zewnętrznych można znaleźć na rynku? Szczegóły na ten temat znajdziesz poniżej.

Co dają rolety zewnętrzne?

Standardowa roleta zewnętrzna składa się z roletowego profilu, który wykonuje się z aluminium i wypełnia odpowiednią warstwą pianki poliuretanowej oraz ze skrzynki, równie wyprodukowanej z aluminium lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego. W skrzynce montuje się rurę nawojową, na którą przy otwieraniu rolety zwija się pancerz. Rolety ruszają się po specjalnych prowadnicach, które mocuje się na elewacji budynku lub do okna.

Dostępne w ofercie na stronie https://www.roletyalu.pl/ w atrakcyjnych cenach rolety zewnętrzne mają wiele zalet związanych przede wszystkim z ich funkcjonalnością. Do plusów zalicza się głównie świetną izolację termiczną. Dzięki roletom zewnętrznym zarówno latem, jak i zimą możesz zaoszczędzić na klimatyzacji lub – analogicznie – ogrzewaniu. W upalny dzień rolety zewnętrzne skutecznie zapobiegają nadmiernemu przegrzewaniu się wnętrza. Pancerz wypełniony pianką poliuretanową w połączeniu ze zjawiskiem poduszki powietrznej zapobiega natomiast utratą ciepła w zimnym czasie. Produkcja rolet realizowana jest zgodnie z oczekiwaniami klienta, dzięki czemu może on wybrać na przykład dowolny kolor tkaniny.

Ponadto odpowiednio dobrane i zamontowane rolety zewnętrzne zabezpieczają wnętrza domu i mieszkania przed hałasem. Jeśli zależy Ci na spokoju we wnętrzu, gwarantujemy, że rozwiązanie tego rodzaju spełni twoje oczekiwania. Do zalet zalicza się także wysoką prywatność oraz ogólną ochronę okien przed czynnikami atmosferycznymi, które z reguły negatywnie wpływają na stolarkę okienną.      

Jakie wyróżnia się rolety zewnętrzne?

Chcesz zamontować rolety, ale nie wiesz, która opcja spełni Twoje wymagania? W takiej sytuacji koniecznie sprawdź, jakie rodzaje rolet zewnętrznych proponują producenci. Do najpopularniejszych zalicza się rolety zewnętrzne natynkowe, nazywane także adaptacyjnymi. Popularność spowodowana jest głównie tym, że podczas ich montażu nie trzeba ingerować w konstrukcję domu. A zatem rolety natynkowe można zamontować nie tylko w trakcie budowy, ale również na istniejących budynkach.

Wyróżnia się także rolety podtynkowe. Charakteryzują się minimalistycznym wyglądem oraz nieco lepszymi właściwościami termicznymi od natynkowych. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na podtynkowe rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ rolety podtynkowe można zamontować jedynie w nowo powstających budynkach – ewentualnie w trakcie remontu elewacji. A zatem, jak widać, ich montaż ingeruje w konstrukcję domu.

Podobnie sprawa wygląda z montażem rolet zewnętrznych nadstawnych. Tego rodzaju rolety można zamontować w nowo powstającym domu lub podczas wymiany stolarki okiennej. Do zalet nadstawnych rozwiązań zalicza się świetne właściwości termoizolacyjne. Tego rodzaju rolety często są wybierane do domów pasywnych oraz energooszczędnych.

Jeśli najważniejsze jest dla Ciebie bezpieczeństwo wszystkich domowników oraz Twojego mienia, najlepszą opcją w takiej sytuacji będą rolety zewnętrzne antywłamaniowe. To produkty o klasie odporności RC3, które wyróżniają się specjalnym pancerzem oraz dodatkowymi mechanizmami zabezpieczającymi, gwarantującymi wysoką ochronę przed ewentualnym włamaniem.

Jak widać, wybór rolet zewnętrznych uzależniony jest przede wszystkim od momentu, w którym planujemy je zamontować. Jeśli interesują Cię rolety do mieszkania lub do domu, który już został wybudowany i nie planujesz przeprowadzać żadnych remontów, najlepszą opcją będą dla Ciebie rolety zewnętrzne natynkowe. Podtynkowe oraz nadstawne natomiast możesz wybrać na etapie projektowania nieruchomości lub w trakcie jego budowy. Producent rolet oferuje najwyższą jakość wszystkich osłon okiennych, a bogata oferta obejmuje między innymi żaluzje drewniane, żaluzje zewnętrzne, bramy rolowane, rozwiązania o nietypowych kształtach oraz wiele innych produktów. Do produkcji rolet zawsze wykorzystywane są najlepsze materiały, co przekłada się na trwałe systemy osłonowe. Tego typu rozwiązania są obecnie podstawowym wyposażeniem każdego domu i mieszkania, ponieważ poprawiają komfort domowników i zwiększają poziom prywatności.