Broń bez zezwolenia

Sklep z bronią to miejsce, gdzie możemy kupić i pistolety, karabiny ładowane amunicją ostrą, a także broń bez pozwolenia. Warto zainteresować się tym tematem oraz przepisami które regulują posiadanie broni w naszym kraju.

Jaką broń można posiadać bez zezwolenia?

Jeśli chodzi o broń na sprzedaż, to następujące rodzaje broni, które oferuje sklep z bronią, nie wymagają specjalnego zezwolenia:

  • broń historyczna wyprodukowana przed końcem 1890 r.;
  • również broń typu Flobert;
  • pistolet gazowy z nabojem powietrznym, którego energia kinetyczna pocisku w lufie osiąga maksymalnie 16 J;
  • broń rozszerzająca nowej generacji wyposażona w lufę w lufie, aby zapobiec odpaleniu naboju innego niż gazowy;
  • pojedyncze i podwójne pistolety z systemem zamykania cygar, rolek, krzemienia i udaru;
  • broń mechaniczna o sile większej niż 150 N, taka jak łuki i kusze;
  • zimna broń, taka jak noże, maczeta lub miecze.

Istnieje tylko kilka zasad własności i traktowania, jeśli chodzi o taką broń sklep internetowy. Klient, który chce nabyć taką broń kategorii, musi być pełnoletni i legalny. Strzelanie z tej broni jest dozwolone tylko w wyznaczonym bezpiecznym obszarze, gdzie zapewniony jest profesjonalny nadzór lub przynajmniej w widoczny sposób oznaczyć ten obszar jako obszar strzelania. Dotyczy to również pistoletów do paintballa i airsoft, które są używane głównie w grach rozrywkowych.

Posiadanie broni palnej

W przypadku broni historycznej i karabinów z systemem zamka strzelanie jest dozwolone tylko na strzelnicy, a pistolet musi być oznaczony zgodnie z ustawą o weryfikacji broni palnej i amunicji. Możliwe wyjątki to tylko przedstawienia teatralne lub inne wydarzenia kulturalne, ale oczywiście będzie to tylko „ślepy strzał”.

Jeśli posiadasz broń kategorii D lub planujesz ją kupić, pamiętaj, aby nie lekceważyć bezpieczeństwa broni, aby zapobiec kradzieży, a następnie niewłaściwemu użyciu lub utracie. O ile nie dotyczy to wydarzeń kulturalnych, takich jak przedstawienia teatralne itp. Posiadacz broni nie powinien nosić broni w widoczny sposób.