Atuty Szklarskiej Poręby

Szklarska Poręba to dawny ośrodek przemysłu szklarskiego, położony między masywem Karkonoszy a Górami Izerskimi w dolinie rzeki Kamennej u podnóża góry Szrenica (1362 m) na wysokości od 440 do 886 m. Współcześnie miejscowość jest celem podróży wielu turystów i miejscem, gdzie inwestuje się w apartamenty na sprzedaż Szklarska Poręba.

Lokalizacja i charakter miejscowości

Szklarska Poręba słusznie nazywana jest „Perłą Karkonoszy”, w której według legendy żyje Duch Gór. Góry, lasy, wodospady, piękne krajobrazy – wszystko to można zobaczyć w pobliżu miasta o długiej historii. Nic dziwnego, że mieszkania na sprzedaż Szklarska Poręba sprzedają się błyskawicznie. Historia miasta sięga połowy XIV wieku i związana jest przede wszystkim z produkcją szkła. Na stokach znajduje się między innymi Ski Arena Szrenica – kompleks stoków narciarskich o różnym stopniu trudności, który zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających narciarzy. Główną zaletą i zaletą tego raju narciarskiego jest czas trwania sezonu zimowego – od listopada do kwietnia, co gwarantują zainstalowane urządzenia do sztucznego naśnieżania.

Duży wybór wyciągów narciarskich

Wyciągi krzesełkowe dostarczają na szczyt góry Szrenica (1362 m). Na stoku znajduje się 5 torów – 2 proste i 3 trudne, o łącznej długości około 13 km: Lolobrygida, Bystra, Fis, Płatek śniegu, Pu hatek.