Absorpcja wilgoci – jakie są metody?

Absorpcja wilgoci - jakie są metody?

Małe paczki żelu krzemionkowego i inne formuły absorpcji wody znajdują się we wszystkich produktach, ponieważ żel krzemionkowy jest środkiem osuszającym – adsorbuje i zatrzymuje parę wodną. W produktach skórzanych i żywności takiej jak pepperoni brak wilgoci może ograniczać rozwój pleśni i redukować procesy psucia.

Czym jest żel krzemionkowy

Przemysłowy pochłaniacz wilgoci w elektronice zapobiega kondensacji, która może uszkodzić elektronikę. Znajdziesz małe pakiety żelu krzemionkowego i pochłaniacze wilgoci przemysłowe we wszystkim, na co miałaby wpływ nadmierna wilgoć lub kondensacja. Żel krzemionkowy jest prawie nieszkodliwy, dlatego znajdziesz go w produktach spożywczych gdzie niezbędna jest ochrona przed wilgocią. Krzemionka lub dwutlenek krzemu (SiO2) to ten sam materiał, co kwarc. Forma żelu zawiera miliony drobnych porów, które mogą adsorbować i zatrzymywać wilgoć.

Stosowanie pochłaniaczy wilgoci

Zabezpieczenie przed wilgocią gwarantują nam też pochłaniacze wilgoci oparte na formule soli z ekologiczną chemią saszetki. Pochłaniacze wilgoci tego typu absorbują wodę w ilości 100-200% swojej masy. Im wyższa wilgotność, tym więcej wilgoci zostaje wchłonięte. 10-gramowa torebka zapewnia bardzo silną ochronę, aby zawartość nie przeciekała. Ten pochłaniacz wilgoci ma taką naturę, że z biegiem czasu proszek w środku zamienia się w gęsty żel, który stanie się gęstą konsystencją wskazującą czas na jego usunięcie.

To preparat, który działa powoli, ale z pewnością przez cały czas przejazdu ładunku. Nadaje się do skóry, tekstyliów, żywności, metalu, drewna i każdego innego rodzaju ładunku. Ostatecznie jest łatwy do usunięcia, ponieważ staje się żelem, a także nie zanieczyszcza środowiska.